واردات گیربکس صنعتی
واردات گیربکس صنعتی

انواع قطعات یدکی خودروهای چینی و شرایط ورود به کشور

انواع قطعات یدکی خودروهای چینی شامل و قطعات داخلی و قطعات بیرونی خودرو می‌ شود که معمولاً جهت استفاده در هنگام ایجاد مشکلات مختلف توسط شرکت تولید کننده معتبر تولید و ارائه می گردد. از این رو ما در این مقاله به بررسی دقیق تر نحوه ورود و دسترسی هرچه بهتر استفاده کنندگان مختلف این محصول به با کیفیت ترین قطعات یدکی خودرو اشاره می‌ کنیم.

قطعات خودروهای چینی
قطعات خودروهای چینی

لیست قطعات خودروهای چینی

انواع متفاوت خودرو های چینی شامل خودروهای شاسی بلند و خودروهای سواری رایج که بسیاری از افراد از آنها استفاده می‌ کنند، برای کارکرد بهتر و اصلاح قسمت های دچار مشکل شده نیازمند دسترسی به بهترین قطعات یدکی می باشند.
لیست قطعات خودروهای چینی که به صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌ گیرد را می‌ توان بر حسب موارد زیر مورد بررسی قرار داد.

  • قطعات داخلی موتور: بسیاری از قطعات مکانیکی خودرو مانند صفحه دیسک، لنت ترمز، تسمه تایم و موارد دیگری از این دستگاه می توان از جمله اصلی ترین قطعات داخلی موتور به حساب آورد که برای کارکرد مناسب انواع خودروهای چینی مورد نیاز می باشند.
    این نوع از قطعات به واسطه تولید انبوه آن ها در کشورهای مختلف در بازارهای جهانی عرضه شده و به واسطه واردات مستقیم از کمپانی های معتبر در اختیار مصرف کنندگان گوناگون آن در داخل کشور قرار می گیرند.
  • قطعات فنی دیگر: قطعات فنی مانند انواع چراغ ها، سیم کلاچ، رابط فرمان و موارد دیگری از این دست را نیز می‌ توان از جمله دیگر قطعات فنی خودروهای سواری و خودروهای سنگین به شمار آورد که حجم قابل توجهی از آنها برای استفاده مجدد وارد کشور می گردد.
    گفتنی است شرکت هایی که به صورت تخصصی در زمینه تولید و ارائه این محصولات فعالیت می کنند، با عقد قراردادهای سالانه و ماهانه، بهترین نوع محصولات تولیدی خود را در اختیار تجار ایرانی و تجارت جهانی قرار می دهند تا به کشور هدف خود برساند.
واشر سر سیلندر
واشر سر سیلندر

قطعات پر مصرف خودروهای چینی:

بسیاری از قطعات مختلف را می‌ توان از جمله پرمصرف ترین قسمت قطعات داخلی خودرو به شمار آورد که از حجم استفاده بسیار بالاتری در مقایسه با سایر محصولات هم نظیر خود برخوردار هستند.

صفحه دیسک، فیلر، فیلتر خودرو، واشر سر سیلندر، کاسه نمد، بلبرینگ و سایر قطعات پرمصرف را می‌ توان از جمله اصلی ترین قطعات یدکی خودروهای چینی به حساب آورد. که سالانه حجم قابل توجهی از آنها به واسطه فعالیت تجار داخلی و خارجی در اختیار مصرف‌ کنندگان گوناگون آن در داخل کشور قرار می‌ گیرد.

وارد کننده قطعات خودرو:

شرکت ها و وارد کنندگان مختلفی در زمینه واردات و ترخیص انواع قطعات خودروهای چینی فعالیت می کنند. این مجموعه ها به دلیل دارا بودن سوابق معتبر و همچنین تجربه بسیار بالا در زمینه واردات انواع قطعات مختلف خودرو مانند قطعات داخلی، امکان دسترسی به روش های آسان ورد این محصولات به داخل خاک ایران را فراهم می آورند.
قیمت مناسب واردات و ترخیص انواع کالا، دسترسی به روش های آسان ترخیص، عدم ضبط کالا در گمرک و موارد دیگری مانند آن را می توان از جمله اصلی ترین ویژگی های ترخیص کننده معتبر به شمار آورد.

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.