ترخیص کالا از مرز بازرگان
ترخیص کالا از مرز بازرگان

ترخیص کالا از مرز بازرگان

ویژگیهای ترخیص کالا از مرز بازرگان که منجر به انتخاب این گمرک به عنوان یکی از فعالترین گمرکات قابل استفاده برای واردات کالا می گردد

ویژگیهای ترخیص کالا از مرز بازرگان که منجر به انتخاب این گمرک به عنوان یکی از فعالترین گمرکات قابل استفاده برای واردات کالا می گردد

همانطور که می دانید مرز بازرگان به عنوان یکی از گمرکات ۲۴ساعت کشور همواره پذیرای حجم انبوهی از مسافرین زمینی که قصد سفر به کشور ترکیه را داشته اند بوده است. اما باید یادآور شد که همه ساله میزان قابل توجهی از محصولات وارد شده توسط شرکت های تجاری از طریق به مرز بازرگان ترخیص شده و وارد کشور می‌شود. در ادامه با بررسی ویژگیهای ترخیص کالا از مرز بازرگان که منجر به انتخاب این گمرک به عنوان یکی از فعالترین گمرکات قابل استفاده برای واردات کالا می گردد همراه شما هستیم.

مزایای ترخیص کالا از مرز بازرگان

از جمله اصلی ترین مزایای ترخیص کالا از مرز بازرگان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • دسترسی به شاهراه‌های اروپایی: همواره یادآور شد که مظهر بازرگان به دلیل قرارگیری در مسیر آسیا به اروپا مورد توجه بسیاری از شرکت‌های تجاری و واردکنندگان کالا بوده است.
    بنابراین واردات و ترخیص کالا از طریق این گمرک امکان دسترسی به مسیرهای اروپایی و واردات کالا از طریق کشورهای خارجی را با سهولت قابل توجهی همراه می سازد.
    همچنین باید یادآور شد که فعالیت ۲۴ ساعته این گمرک و استقلال شرکت های بازرگانی گوناگون در مرز بازرگان امکان انجام راحت امورات مربوط به ترخیص کالا را برای شرکتهای تجاری فراهم می کند.
  • کاهش هزینه ها: ترخیص از بازرگان به دلیل آن که می تواند در کاهش هزینه های مربوط به ترانزیت کالا از طریق جاده های گوناگون تاثیر موثری داشته باشد. مقدار هزینه های جاری هر کدام از شرکت‌های تجاری را نیز در حد قابل توجهی کاهش یابد امکان خروج کالا از گمرک را با مقدار هزینه پایین تر فراهم می آورد.
    همچنین باید یادآور شد که به دلیل استقرار شرکت های بازرگانی گوناگون در مرز بازرگان و فعالیت روزمره آنها امکان خروج محصول با کمترین قیمت ممکن و با کمترین احتمال بروز مشکلات مربوط به ترخیص برای هر کدام از تجار و مجموعه های فعال در زمینه های اقتصادی را پدید می آورد.

نکات مهم در انتخاب شرکت بازرگانی

ترخیص کالا از مرز بازرگان
ترخیص کالا از مرز بازرگان

همانطور که گفتیم هنگام ترخیص کالا از مرز بازرگان می توان از خدمات شرکت های بازرگانی گوناگون مستقر در چنین گمرکی استفاده کرد.

اما باید یادآور شد که دقت به برخی از نکات مهم مانند انتخاب یک شرکت بازرگانی معتبر می‌تواند تاثیر موثری در خروج کالا باید مقدار دردسر بسیار پایین‌تر را برای فرد انجام دهنده واردات کالا به ارمغان آورد.

از طرف شرکت های بازرگانی دارای حجم تسلط بالاتر به امورات گمرکی همواره سهولت قابل توجهی را در مسیر به ارمغان آورده و امکان افزایش سرعت ترخیص هر کدام از کالاهای گوناگون را از مرز بازرگان برای شرکتهای تجاری به وجود می آورند.

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.