صادرات پرتقال
صادرات پرتقال

صادرات پرتقال به ترکیه وسایر کشور ها مانند عراق،دبی ،امارات

پرتقال یکی از پرمصرف‌ترین میوه‌های فصل سرماست و به علت آنکه مانند دیگر مرکبات به لحاظ ویتامین C غنی است، همواره خوردن آن برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی توصیه می‌شود.پرتقال علاوه بر ویتامین C دارای انواع ویتامین‌های B، E، A و همچنین سرشار از بتاکاروتن است؛ در ضمن در این میوه املاح معدنی بسیاری از جمله کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی مس، آهن، منگنز و روی نیز وجود دارد.به همین منظور سالانه صادرات پرتقال حجم عظیمی را به خود اختصاص داده است.

صادرات پرتقال به ترکیه وسایر کشور ها

صادرات پرتقال

حال که با خواص بی نظیر پرتقال آشنا شدیم کشور هایی که به کش و برداشت پرتقال دسترسی ندارند نیاز به تامین میوه خوش طعم و مفید پرتقال از ظریق واردات دارند.
ایران با تولید سالانه 2.5 ملیون تن پرتقال رتبه هفتم جهان را در صنغت کشاورزی پرتقال به خود اختصاص داده است.به دلیل بالا بودن این رقم کشور های زیادی برای تامین میوه پرتقال خود از ایران توسط تجار وارد کشور خود میکنند .
صادرات پرتقال به کشور های ترکیه ،آذربایجان، عراق، امارات ، و کشور های حاشیه خلیج فارس صورت میگیرد.
صادرات پرتقال به کشور های اروپایی از طریق کشور ترکیه صورت میگیرد .به همین منظور صادرات پرتقال به کشور ترکیه بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.
صادرات پرتقال با روش های زیادی به کشور های همسایه و کشور های اروپایی صادر میگردد، از این روش ها میتوانیم به روش های زمینی و دریایی اشاره کنیم.

صادرات پرتقال را به چه صورتی انجام دهیم ؟

صادرات پرتقال 1

برای صادرات پرتقال باید از کارت های بازرگانی استفاده نمود ؛تاجران مبتدی باید در نظر بگیرند که مجوز هایی از قبیل بهداشت و ثبت سفارش را باید از سازمان ها و نهاد های مرتبط از قبیل اداره صمت (صنعت معدن و تجارت)اخذ نمایند.
گاهی اوقات تاجران صادرات پرتقال خود را با استفاده از کارت های مرز نشینی انجام میدهند ؛اما به دلیل حجم کم دلار صادراتی کارت های مرز نشینی از این روش استقبال کمی صورت میپذیرد .به همین منظور پیشنهاد میشود با یک مشاور صادرات و واردات در این ضمینه مشورت کنند.

توصیه می شود:

یکی دیگر از مهمترین معاملات در گروه تجارت پرتقال، خرید و فروش پرتقال نام دارد. بهترین بازار برای صادرات پرتقال ، کشور عراق است. برای پرتقال شرایط باید به گونه‌ای فراهم شود که پرتقال ها از نظر اندازه با همدیگر همسان باشند. پرتقال ، پوست نازکی دارد و تمام پرتقال ها به یک اندازه رشد نمی کنند. برای اینکه بهترین پرتقال برای صادرات آماده شود، از طریق دستگاه های سورتینگ میوه می توان پرتقال های هم اندازه را جدا کرد.

برای صادرات پرتقال به کشورهای مختلف، در نظر گرفتن قیمت خرید عمده پرتقال، نحوه بسته بندی و روش های حمل و نقل و در نظر گرفتن نیاز بازار در کشور هدف اهمیت دارد. عقد قرارداد برای خرید پرتقال  به صورت مستقیم از باغدار، این مشکل را تا حد زیادی رفع می کند.

 

 

 

 

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.