صادرات کاشی و سرامیک
صادرات کاشی و سرامیک

صادرات کاشی و سرامیک به کشور های مختلف مانند کشور های اروپایی

صادرات کاشی و سرامیک به کشور های گوناگون مانند کشور های اروپایی و کشور های آسیایی میتواند سود مناسبی را برای تجار و تولید کنندگان ایرانی در پی داشته باشد.

صادرات کاشی و سرامیک به کشور های گوناگون مانند کشور های اروپایی و کشور های آسیایی میتواند سود مناسبی را برای تجار و تولید کنندگان ایرانی در پی داشته باشد.

صادرات کاشی و سرامیک به کشورهای گوناگون مانند کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله پررونق ترین نوع صادرات در دهه های اخیر بوده است.
تاجرانی با تامین محصولات مورد نیاز خود از طریق شرکت‌ های تولیدکننده در داخل کشور مانند شرکت تولید کننده کاشی و سرامیک تبریز اقدام به صادرات این محصولات به کشورهای مختلفی مانند پاکستان، افغانستان، قطر و کشورهای دیگر خواننده کشورهای حاشیه خلیج فارس می کنند.

صادرات کاشی و انواع سرامیک به عراق

کشور عراق به دلیل دست و پنجه نرم کردن با اوضاع بد امنیتی و وقوع جنگ های پیاپی داخلی و خارجی در این کشور نیازمند تامین مقادیر قابل توجهی از مصالح ساختمانی می باشد.
یکی از پر مصرف ترین نوع مصالح ساختمانی در کشور عراق، کاشی و سرامیک تولید شده در کشور ایران است. این محصولات به دلیل دارا بودن کیفیت بسیار بالا تر نسبت به سایر کاشی و سرامیک های جهانی توانسته اند تا جایگاه بسیار ویژه ای را در میان بازار عراق به دست بیاورند.
صادر کنندگانی که همه ساله اقدام به صادرات این محصول از طریق مرز های گوناگون مانند مرز خاکی ایران و عراق می کنند، محصولات خریداری شده خود را از طریق کشنده های گوناگون مانند تریلی و یا قطارهای باری به این کشور می رساند.

باید یادآور شد که ویژگی های مختلف صادرات کاشی و سرامیک به عراق موجب افزایش استقبال از این محصول در سال‌ های اخیر شده است که از آن جمله می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • قیمت مناسب محصولات عرضه شده
  • صرفه اقتصادی صادرات این محصول برای تجار
  • ورود به بازارهای جهانی افزایش تراکنش‌های مالی در میان دو کشور
  • کیفیت مطلوب محصولات ایرانی و همچنین استقبال از آنها در کشور عراق
  • همخوانی مناسب طرح به کار رفته در کاشی و سرامیک ایرانی با فرهنگ و رسوم عراق

صادرات چشم گیر کاشی و سرامیک به گرجستان و سوریه

صادرات کاشی و سرامیک

کشور گرجستان و سوریه به عنوان دو کشور با سابقه تاریخی بسیار فراوان در میان قاره آسیا به شمار می رود. البته به دلیل قرابت فرهنگی موجود میان ایران و این دو کشور همواره محصولات تولید شده در سه کشور به صورت تجاری رد و بدل شده اند.
نقش تاجران را می‌ توان در این میان از جمله تاثیر گذار ترین رفتارهای اقتصادی به حساب آورد؛ تاجران در طی سال‌ها با رفت و آمد و صادرات و واردات محصولات خود در میان کشورهای مختلف توانستند تا فرهنگ و رسوم کشورهای خود را نیز در اختیار ساکنان سایر کشورها قرار دهند.
امروزه نیز صادرات کاشی و سرامیک به گرجستان و سوریه با استقبال بی‌نظیری روبرو شده است؛ چرا که محصولات تولید شده در کشور ایران مناسب با فرهنگ و رسوم جاری در این دو کشور هستند. از این رو ساکنان کشور سوریه و گرجستان می‌توانند به راحتی برای نمای ساختمان و یا دکوراسیون داخلی آن از کاشی و سرامیک ایرانی استفاده نمایند.

مزایای صادرات کاشی و انواع سرامیک

صادرات کاشی و سرامیک آشپزخانه

همواره شرکت های تولید کننده به دنبال آن هستند که بتوانند سود قابل توجهی را از طریق خط تولیدی خود به دست بیاورند؛ در این میان صادرات محصولات تولید شده به سایر کشورها می تواند به عنوان یکی از اصلی ترین روشهای کسب درآمد برای چنین شرکتهای محسوب گردد.
بازاریابی و پیدا کردن بازار هدف برای صاحبان کارخانجات و تولیدکنندگان کاشی و سرامیک می تواند قابلیت اجرای فرایند صادرات کاشی و سرامیک را در حد قابل توجهی بهبود ببخشد.
از این رو برای صادرات کاشی و سرامیک می توانید با یکی از کارشناسان بخش مربوط به صادرات همین مجموعه در ارتباط باشید و یا با برقراری ارتباط با تجاری که در طی سال های اخیر اقدام به صادرات محصولات ایرانی به کشورهای مختلف نموده اند جهت صادرات محصولات خود اقدام کنید.

همچنین بخوانید:

تامین قطعات یدکی خودرو در سال 1400

پولشویی چیست و چه تبعاتی را در اقتصاد داخلی و بین المللی دارد؟

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.