طلای سفید وارداتی ترکیه
طلای سفید وارداتی ترکیه

طلای سفید وارداتی ترکیه چیست؟

طلای سفید وارداتی ترکیه با طلای زرد متفاوت است. طلای سفید آلیاژی از طلا است که از طلای زرد خالص با یکی از فلزات نقره‌ای-سفید ساخته می‌شود.

طلای سفید وارداتی ترکیه با طلای زرد متفاوت است. طلای سفید آلیاژی از طلا است که از طلای زرد خالص با یکی از فلزات نقره‌ای-سفید ساخته می‌شود.

طلای سفید وارداتی ترکیه با طلای زرد متفاوت است ، طلای سفید آلیاژی از طلا است که از طلای زرد خالص مخلوط شده با یکی از فلزات نقره‌ای-سفید مانند پالادیوم و نقره ساخته می‌شود. وقتی طلا با نیکل مخلوط می‌شود، ظاهری مشابه به فلز پلاتین پیدا می‌کند. برای دادن سطح آلیاژی طلای سفید ظاهری جامد و براق دارد. این آلیاژ معمولاً با لایه ای از فلز رودیوم پوشانده می شود، بنابراین طلای سفید طلای واقعی است اما از طلای زرد خالص ساخته نشده است.

چرا طلای سفید با فلزات مخلوط می شود؟

مانند تمام جواهرات ساخته شده از طلا؛ باید طلای خالص را با یکی از فلزات جامدتر از آن مخلوط کرد تا دوام و استحکام به آن داده شود، زیرا معروف است که طلای خالص به تنهایی بسیار نرم و دوام کمی دارد و بنابراین اگر مخلوط نشود. با فلزات جامد به راحتی در معرض خمش قرار می گیرد که در ساخت جواهرات نامطلوب است، بنابراین طلای سفید وارداتی ترکیه با فلزات خاصی مخلوط می شود تا علاوه بر استحکام و دوام، رنگ سفید مورد نظر را به آن بدهد.

ویژگی های طلای سفید

طلای سفید دارای چندین مزیت است که مهمترین آنها موارد زیر است:

  • طلای سفید با توانایی آن در مقاومت در برابر زنگ زدگی، خوردگی و حتی کثیفی متمایز است.
  • در مقایسه با فلز پلاتین بسیار انعطاف پذیر است، زیرا کار با طلای سفید برای ایجاد طرح ها و اشکال ظریف و پیچیده آسان است.
  • طلای سفید نسبت به پلاتین یا طلای خالص قیمت کمتری دارد و این باعث می‌شود افرادی که به دنبال ظاهر پلاتین عالی با طلای گرانبها هستند، آن را خریداری کنند.
  • درخشش رنگ سفید طلای سفید برای به نمایش گذاشتن درخشندگی و درخشندگی مطلوب در جواهرات ایده آل است.
طلای سفید وارداتی ترکیه
طلای سفید وارداتی ترکیه

معایب طلای سفید وارداتی ترکیه

طلای سفید دارای معایبی است، از جمله موارد زیر:

  • طلای سفید به دلیل اینکه از مخلوطی از فلزات سفید ساخته شده است نیاز به نگهداری دارد و همانطور که قبلا ذکر شد با لایه ای از فلز رودیوم که در اثر تماس با روغن های طبیعی روی پوست در معرض خوردگی قرار می گیرد، روکش شده است. و به همین دلیل جواهرات طلای سفید براق و درخشش کمتری پیدا می‌کنند که نیاز به پوشش مجدد این لایه با کمک جواهرساز دارد.
  • ایجاد واکنش آلرژیک به دلیل تاثیر فلزات دیگری که با طلای سفید مخلوط می شوند بر روی پوست و یکی از این فلزات نیکل است که آلرژی یکی از شایع ترین آلرژن ها در بین فلزات جواهرات است.
  • جواهرات طلای سفید وارداتی ترکیه در اثر استفاده روزانه ممکن است دچار خراشیدگی شوند.

نتیجه

طلای سفید از ادغام طلای زرد خالص یا خالص با یکی از فلزات سفید معروف به سختی مانند نقره و نیکل به منظور افزایش کیفیت مطلوب در طلا و دادن استحکام لازم به آن تولید می‌شود. آلیاژ طلای سفید وارداتی ترکیه با فلز رودیوم برای افزایش رنگ و درخشندگی آن و این طلا در صنعت جواهرسازی استفاده می شود به دلیل ویژگی هایی که باعث سهولت کار با آن شده و دستیابی به آن را برای بسیاری مطلوب کرده است و مانند همه جواهرات است. طلای سفید دارای معایبی است که بارزترین آنها ایجاد آلرژی ناشی از فلز نیکل مورد استفاده در ساخت طلای سفید است.

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.