واردات الیاف شیشه
واردات الیاف شیشه

میزان سود دهی واردات الیاف شیشه

میزان سوددهی واردات الیاف شیشه از کشورهای گوناگون، افزایش حجم دیدگاه ها نسبت به دسترسی به بازار این محصول را افزایش داده است

میزان سوددهی واردات الیاف شیشه از کشورهای گوناگون، افزایش حجم دیدگاه ها نسبت به دسترسی به بازار این محصول را افزایش داده است

میزان سوددهی واردات الیاف شیشه از کشورهای گوناگون، افزایش حجم دیدگاه ها نسبت به دسترسی به بازار این محصول را افزایش داده است. از این رو بسیاری از تجار و واردکنندگان کالاهای گوناگون به دنبال دستیابی به مراحل واردات و ترخیص محصول برای افزایش حجم سوددهی تجارت سالانه خود هستند.

نکات مهم در واردات الیاف شیشه

همانطور که گفته شد میزان سوددهی واردات و الیاف شیشه موجب افزایش اقبال بسیاری از واردکنندگان نسبت به انجام تجارت این محصول شده است. بنابراین در ادامه با بررسی برخی از نکات مهم در واردات و ترخیص الیاف شیشه به عنوان یکی از محصولات پر مصرف در صنایع گوناگون همراه شما هستیم.

 • خرید محصول از منابع معتبر: نباید از یاد برد که شرکت‌های ارائه دهنده الیاف شیشه به عنوان اصلی ترین مرکز های تامین کننده کالایی مورد نیاز شرکت های وارد کننده محسوب می شود.
  از این رو خرید محصول از منابع معتبر به عنوان یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در میزان سود به دست آمده از تجارت این کالا محسوب می گردد.
 • دستیابی به محصولی با فرمولاسیون ویژه: امروزه بسیاری از شرکت‌های تولید کننده خارجی با ارائه فرمولاسیون های متفاوتی از پودر شیشه و یا الیاف شیشه تلاش می‌کنند تا نیاز مصرف کنندگان خود را تحت پوشش قرار دهند.
  بنابراین دستیابی به محصولات با فرمولاسیون خاص و ویژه می تواند نیاز هر کدام از استفاده کنندگان را به خوبی پوشش داده و رفع کند.
  بنابراین با بسته به نوع صنعت مد نظر می بایست محصول با فرمولاسیون خاص را تهیه و در بازار داخلی ارائه داد.
 • ترخیص از گمرکات مناسب: باید یادآور شد که ترخیص کالا به عنوان یکی از مراحل اصلی دستیابی به محصول مورد نیاز در داخل کشور محسوب می شود. از این رو تجار وارد کننده نیز می بایست محصول وارداتی خود را از طریق گمرک مناسب ترخیص کنند.
  از جمله آنکه گمرک بازرگان را می‌توان به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز ترخیص انتقالات به شمار آورد. که سالانه میزان قابل توجهی از انواع کالاهای گوناگون از طریق آن وارد کشور ایران شده است.

روش های ترخیص مواد اولیه صنایع تولیدی

 واردات الیاف شیشه
واردات الیاف شیشه

همانطور که گفته شد ترخیص کالا از گمرکات گوناگون به عنوان یکی از اصلی ترین مراحل واردات محصول شناخته شده و همواره مورد توجه قرار دارد. بنابراین شرکت های وارد کننده نیز تلاش می کنند تا با انجام دقیق این قسمت از مراحل واردات محصول مورد نیاز خود، زمینه های دستیابی هرچه سریعتر به محصول خریداری شده از تاریخ کشور را برای مصرف کنندگان داخلی پدید بیاورند.

از جمله دیگر روش های ترخیص کالا که همواره مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از خدمات شرکت های بازرگانی به عنوان عامل اصلی انجام دهنده مراحل گمرکی است. این مجموعه ها به واسطه دارا بودن دانش مناسب و توانایی های فوق العاده در زمینه ترخیص کالا می‌توانند سرعت واردات آن را با افزایش قابل توجهی همراه ساخت و امکان کاهش هزینه ها را هم نیز به ارمغان بیاورند.

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.