پولشویی-چیست
پولشویی-چیست

پولشویی چیست و چه تبعاتی را در اقتصاد داخلی و بین المللی دارد؟

پاسخ به سوال پولشویی چیست را میتوان یکی از دغدغه های اقتصاد روز قلم داد کرد که ما در این مقاله با تعریف ساده پولشویی چیست به آن پاسخ میدهیم.

پاسخ به سوال پولشویی چیست را میتوان یکی از دغدغه های اقتصاد روز قلم داد کرد که ما در این مقاله با تعریف ساده پولشویی چیست به آن پاسخ میدهیم.

پولشویی چیست و چه نقشی در نشاط مالی دارد؟

بسیاری از افراد در این جهان برای دستیابی به موفقیت مالی و یافتن ثروت، با سرمایه گذاری از طریق عملیات پس انداز پول که از درآمد ماهانه خود انجام می دهند، به نتیجه می رسند.
برخی از افراد به منظور پیگیری فعالیت های مالی و دانستن میزان پس انداز های مالی با گذشت زمان و پس از جمع آوری مبلغ قابل توجه به ثروت مورد نیاز دست پیدا میکنند.
اما برخی از افراد با سرمایه گذاری در برخی از فرصت های سرمایه گذاری موجود و برخی از فعالیت های سرمایه گذاری مشکوک ممکن است به پس انداز بیشتری دست پیدا کنند. این مساله منجر به مفهوم پولشویی و سوالی که اکنون مطرح می شود: پولشویی چیست؟ خواهد شد.

پولشویی چیست و نقش آن در اقتصاد 

پولشویی-چیست
پولشویی-چیست

در پاسخ به سوال پولشویی چیست باید گفت: پولشویی یکی از فعالیتهای اقتصادی غیرقانونی است که توسط برخی افراد مرتبط با فعالیت مجرمانه اقتصادی انجام می شود.
روند پولشویی شامل اخذ وجوه از منابع غیرقانونی مربوط به فعالیتهای مجرمانه است، به طوری که این پول متعاقباً در فعالیتهای مشروع استفاده می شود، در نتیجه این وجوه تحت پوشش قانونی قرار می گیرد.
پولشویی به صاحبان این مبالغ امکان می دهد از آنها بهره مند شوند و پول خود را دوباره سرمایه گذاری کنند. عملیات پولشویی می تواند در سطح محلی یا بین المللی انجام شود.
در این امر پول عملیات مالی در پروسه پیچیده ای قرار میگیرد که برای بهره برداری از برخی از خلاهای موجود در سیستم های حقوقی و مالی بین المللی نیاز دارند.

در متن پاسخ به این سوال که پولشویی چیست، باید توجه داشت که روند پولشویی ممکن است مبتنی بر گروهی از واسطه های مالی باشد که به عنوان پلی عمل می کنند.
این چرخه ها برای انتقال وجوه غیرقانونی به پول با استفاده قانون استفاده می شود. موسسات بانکی، شرکت های واسطه گری مالی و شرکت های مبادله ای از جمله برجسته ترین فعالین مشروع هستند که در آن پول های غیرقانونی در عملیات پولشویی استفاده می شود.
خرید و فروش سهام ، ورود به بازار مالی یا استفاده از بودجه برای خرید و فروش مجدد اقلام گرانبها در مورد عملیات پولشویی بین المللی مورد استفاده قرار میگیرد. آنها معمولاً براساس فعالیت برخی از شرکتهای چند ملیتی برای انتقال پول از یک کشور به کشور دیگر به روش قانونی را بر میگزینند.

همچنین بخوانید:

سیاست اقتصادی واقع بینانه آمریکا و بایدن قانع کننده است؟

واردات قطعات لباسشویی ال جی، سامسونگ و سایر مارک های معتبر

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.