واردات دیزل ژنراتور مستعمل
واردات دیزل ژنراتور مستعمل

ژنراتور گازسوز دست دوم چگونه وارد می شود؟

ژنراتور گازسوز دست دوم از جمله محصولات پرطرفدار چند سال اخیر به شمار می‌رود و واردات آن روز به روز افزایش پیدا میکند.

ژنراتور گازسوز دست دوم از جمله محصولات پرطرفدار چند سال اخیر به شمار می‌رود و واردات آن روز به روز افزایش پیدا میکند.

ژنراتور گازسوز دست دوم از جمله محصولات پرطرفدار چند سال اخیر به شمار می‌رود. این محصول به عنوان تامین کننده انرژی مورد نیاز در بسیاری از واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک می تواند برق مورد نیاز در زمان عدم دسترسی به برق شهری و موارد مشابه آن را به وجود بیاورد.

شیوه های واردات انواع متفاوت ژنراتور گازسوز دست دوم

همان طور که اشاره کردید بازار به وجود آمده در راستای دسترسی به انواع متفاوت ژنراتور گازسوز دست دوم نیاز به تامین محصول در زمان بسیار محدود را با تقاضای قابل توجهی همراه ساخت است. از این رو بسیاری از وارد کنندگان انواع متفاوت کالاهای دست دوم و فابریک تلاش می کنند. تا محصول مورد نیاز مصرف کنندگان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه نموده و در اختیار بازار مصرف نهایی قرار دهند.

ژنراتور گازسوز دست دوم
ژنراتور گازسوز دست دوم

از جمله اصلی ترین شیوه های مورد استفاده برای تهیه و توزیع انواع متفاوت ژنراتور گازسوز دست دوم می توان به تامین محصول از طریق شرکت های توزیع کننده بین‌المللی اشاره کرد. باید توجه داشت که شرکت‌های ایرانی وارد کننده این کالا معمولاً تلاش می‌کنند تا محصول مورد نیاز را از طریق شرکت‌های اصلی پخش کننده آن در سراسر جهان تهیه کرده و وارد کشور کنند.

البته باید یادآور شد که بسیاری از محصولات وارداتی به دلیل دارا بودن کیفیت نامطلوب و عدم ارائه خدمات پس از فروش همواره با بازار مصاحبه بسیار محدودی همراه بوده‌اند و رضایت مشتریان اندکی را به همراه داشته اند. بنابراین واردکنندگان کالا باید توجه داشته باشند که محصول وارداتی دارای کیفیت مطلوب بوده و امکان ارائه خدمات پس از فروش نیز برای محصولات خریداری شده از سایر کشورها وجود داشته باشد.

سود واردات ژنراتور گازی دست دوم
سود واردات ژنراتور گازی دست دوم

یکی دیگر از روش های که امکان تامین محصول مورد نیاز در داخل کشور را به وجود می آورد. دریافت نمایندگی کشورهای دیگر و کمپانی های معروف به منظور ارائه محصولات آنها در داخل کشور میباشد.
باید توجه داشت که در چنین شیوه وارداتی معمولاً محصولات وارد شده دارای اعتبار کیفیت بسیار بالایی بوده و امکان ارائه خدمات پس از فروش نیز برای آنها وجود دارد. همچنین شرکت توزیع کننده اصلی در خارج کشور امکان عودت محصولات دارای اشکالات فنی را نیز برای وارد کننده کالا به وجود می آورد. از این رو امکان بروز مشکلاتی مانند ضرر و زیان در مسیر واردات کالا به کمترین میزان ممکن کاهش پیدا میکند.

روش دیگری که برای واردات کالا مورد استفاده قرار می گیرد. تهیه محصول مورد نیاز از طریق دلال های بین المللی و تامین کنندگان غیر قانونی میباشد. البته باید توجه داشت که تهیه کالا از چنین ارائه‌دهندگان همواره با مشکلات غیرقابل جبرانی همراه بوده و احتمال بروز ضرر و زیان های غیر قابل رفع و رجوع را برای واردکنندگان کالا پدید می آورد.

 

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.