روش های بهبود و افزایش میزان فروش
روش های بهبود و افزایش میزان فروش

ایده های کسب و کار کوچک سودآور

موفقیت کسب و کار کوچک سودآوربه برنامه‌ ریزی در قالب یک واحد به هم پیوند خورده‌ بستگی دارد اجرای آنها به دوره زمانی معین شناخته شده منوط است.

موفقیت کسب و کار کوچک سودآوربه برنامه‌ ریزی در قالب یک واحد به هم پیوند خورده‌ بستگی دارد اجرای آنها به دوره زمانی معین شناخته شده منوط است.

برای موفقیت کسب و کار کوچک سودآور و مجموعه‌ ای از اهداف به برنامه‌ ریزی بستگی دارند که در قالب یک واحد به هم پیوند خورده‌اند که به اجرای آنها در یک دوره زمانی معین شناخته شده کمک می‌کند. پروژه را در ادامه به تلاش در جهت هدف، از طریق استقرار از موسسات به توسعه طرح بر اساس فرمول از تحقیقاتی که کمک برای رسیدن به موفقیت مورد نظر خواهد کرد. تعاریف دیگر پروژه ها، ایده هایی هستند که بسته به تعداد سال هایی که برای آن در نظر گرفته شده است، به استفاده از طرح ها، پول ، تجهیزات و افراد برای اجرای آنها بستگی دارد.

ایده های کسب و کار کوچک سودآور

موفقیت کسب و کار کوچک سودآور
موفقیت کسب و کار کوچک سودآوربه برنامه‌ ریزی در قالب یک واحد به هم پیوند خورده‌ بستگی دارد اجرای آنها به دوره زمانی معین شناخته شده منوط است.

بسیاری از ایده های کسب و کار کوچک وجود دارند که به راحتی می توان با تکیه بر آنها، بدون نیاز به هزینه های مالی، به سود رسید. در زیر نمونه هایی از این ایده ها آمده است:

 • کار در حوزه املاک : یکی از پروژه های کوچکی است که با اتکا به لیزینگ املاک قابل اجرا است و شامل اجاره آپارتمان، خانه و زمین به منظور ایجاد مشاغل و یا بهره مندی از آنها در کارهای کشاورزی می باشد. امکان اجرای این طرح با فعالیت در زمینه دلالی املاک بین مالکان و اشخاص حقیقی وجود دارد.
 • تجارت الکترونیک : نوعی تجارت مدرن کهبا ارائه مجموعه ای از ابزارها و ابزارهای مفید در بسیاری از زمینه های تجاری از جمله تبلیغات محصولات و کالاها از طریق ایجاد وب سایت یا سایت های شبکه های اجتماعی، بر نقش اینترنت در پشتیبانی خودتکیه دارد.
 • ارائه خدمات نظافت منزل : یکی از پروژه هایی است که برای ارائه خدمات نظافت منزل وابسته به تبلیغات است که افراد زیادی مشتاق جستجوی آن هستند. به خصوص کسانی که در خانه های بزرگ زندگی می کنند و به زمان زیادی برای تمیز کردن، چیدمان و بازسازی نیاز دارند.
 • مراقبت از کودک : پروژه کوچکی است که برای شروع آن نیازی به هیچ هزینه ای نیست، می توان در مدت زمانی که والدین نمی توانند در کنار آنها باشند، خدمات مراقبت از کودک را از خانه با پذیرایی از کودکان ارائه کرد و یا به خانه کودکان رفت.
 • صنایع غذایی : یکی از کسب و کار کوچک سودآور است که با گسترش زیاد آن مشخص می شود. به ویژه در میان زنان در جوامع مختلف؛ صنعت غذای خانگی یکی از متمایزترین صنایع در نظر گرفته می شود و متکی بر تهیه غذاهای محبوبی است که توسط رستوران های فست فود ساخته نمی شوند. بنابراین این پروژه سود مالی زیادی به همراه دارد.
 • محوطه سازی : انجام باغبانی با کاشت درختان و گیاهان مختلف برای زیباسازی باغ خانه است، به ویژه آنهایی که صاحبان خانه از آنها مراقبت نمی کنند. زیرا آنها مشغول کار خود هستند، یا زمان کافی برای پیگیری باغ های خود را ندارند، زیرا ممکن است بیشتر آنها زمین های بزرگی را تشکیل دهند.
 • دوخت کار : این یکی از پروژه های کوچک است که بسیاری از سود فراهم می کند، به خصوص در هنگام کار در دوخت لباس و مبلمان خانه، آن را به عنوان پول زیادی لازم نیست، اما نه به طور مستقیم بر روی مهارت های شخصی در دوخت و توانایی برای تولید آثار مختلف جزئیات پارچه بستگی دارد.
 • کمک به سالمندان : این یک کسب و کار کوچک سودآور خدماتی و بشردوستانه است که هدف آن ارائه کمک و مراقبت از سالمندانی است که به صورت انفرادی در خانه خود زندگی می کنند. یعنی بدون اینکه مردم در کارهای خانه یا شخصی به آنها کمک کنند.

نکاتی برای راه اندازی

مجموعه ای از نکات وجود دارد که باید قبل از شروع یک کسب و کار کوچک سودآور به آن ها توجه کرد که عبارتند از:

 • شناخت نوع پروژه ای که با مطالعه نیازهای عمومی جامعه اطراف اجرا خواهد شد.
 • تعیین روش تامین مالی پروژه و تامین مواد اولیه که از شروع آن حمایت می کند.
 • بررسی احتمال ضرر در صورت وقوع؛ پروژه ممکن است در نتیجه برنامه ریزی ضعیف یا عدم دستیابی به نتایج مورد انتظار موفق نباشد، بنابراین تعیین حاشیه ارزش تخمینی زیان مهم است.
 • بر عهده گرفتن مسئولیت کار که بستگی به توانایی صاحبان ایده پروژه در انجام کلیه تعهدات آن اعم از حقوقی یا حرفه ای با هدف دستیابی به اهداف مورد نظر با موفقیت دارد.
 • تعیین یک هدف اصلی یا مجموعه ای از اهداف به منظور تلاش برای دستیابی به آنها در یک دوره خاص از عمر پروژه؛ تا زمانی که مورد قضاوت قرار گیرد و میزان موفقیت یا شکست آن مشخص شود.

اهمیت پروژه های کوچک

پروژه های کوچک در مهم جهان از امور مالی و کسب و کار کوچک سودآور ، که می گفته خلاصه به نکات زیر:

 • این امر به حمایت از توسعه اقتصادی در ازای کاهش نرخ بیکاری در میان جوانانی که قادر به کار هستند کمک می کند.
 • شما نیازی به سرمایه کلان ندارید و می توان بدون اتکا به منابع مالی پروژه های کوچکی را شروع کرد.
 • حمایت از درآمدهای مالی داخلی و بین المللی؛ زیرا به ارائه بسیاری از محصولات به ویژه محصولات اساسی کمک می کند که مزایای بسیاری را برای مصرف کنندگان فردی فراهم می کند.
 • مشخصه اکثر پروژه های کوچک به کارگیری مجموعه ای از ایده های خلاقانه است که به خلاقیت جوانان در بسیاری از زمینه ها، اعم از تولید یا خدمات بستگی دارد.
 • موفقیت پروژه های کوچک به وجود مدیریت ساده بستگی دارد که سهولت ایجاد، استقرار و رسیدگی به آنها را افزایش می دهد.
 • پروژه‌های کوچک بخشی از کارآفرینی محسوب می‌ شوند که به ایجاد فرصت‌ های شغلی بسیاری کمک می‌ کنند.

مراحل کسب و کار کوچک

هنگامی که به اجرای یک کسب و کار کوچک سودآور فکر می کنید، اجرای مجموعه ای از مراحل برای کمک به تضمین موفقیت آن مهم است، یعنی:

 • تعریف ایده پروژه : ایده‌ای است که از طریق آن اجرای واقعی پروژه آغاز می‌ شود و اولین گام در برنامه عملیاتی است ، زیرا به جسارت و پشتکار در تفکر در اجرای پروژه بستگی دارد.
 • انتخاب منابع مناسب : مجموعه منابعی است که برای شروع مرحله بعدی اجرای پروژه باید فراهم شود و شامل آگاهی از تعداد کارگران پروژه و ابزار و وسایل کمکی مورد نیاز برای دستیابی به اهداف می باشد.
 • تنظیم زمان‌بندی : مرحله‌ای است که شامل طراحی برنامه زمان‌بندی برای برنامه کاری است که در آن تاریخ‌های تعیین شده برای شروع آماده‌ سازی پروژه برآورد شده و سپس بسترسازی مناسب برای اجرای پروژه و اعلام رسمی آن می‌ باشد.
 • جمع آوری تیم پروژه : این تیم است که پروژه را تشکیل می دهد اگر به تلاش شخصی یا فردی وابسته نباشد و در مورد پروژه های کوچک، تعداد اعضای تیم پروژه معمولاً از سه نفر بیشتر نمی شود.
 • شروع اجرای پروژه : آخرین مرحله پروژه می باشد و در جدول زمانی مرحله نهایی محسوب می شود و از اینجا به منظور جذب مشتری و مشتریان هدف پروژه رسما شروع می شود.

اهداف شغلی

پروژه های کوچک به دنبال دستیابی به مجموعه ای از اهداف هستند، از جمله:

 • ارتقاء توسعه حرفه ای : یکی از اهداف اصلی کسب و کار کوچک سودآور؛ اکثر آنها به دنبال انتقال از حالت اولیه خود به حالت جدیدی هستند که به پیشرفت حرفه ای بستگی دارد و منجر به افزایش سود حاصل از پروژه ها در مدت زمان کوتاه می شود.
 • نوآوری : یکی از اهداف مستقیم پروژه‌ های کوچک، به‌ ویژه پروژه‌ هایی که به دنبال تولید مجموعه‌ ای از کالاهای جدید و یا ارائه خدمات نوآورانه‌ای هستند که قبلاً تصور نمی‌ شد.
 • افزایش بهره وری : هدفی است که با پروژه های کوچک وابسته به تولید مرتبط است، به ویژه پروژه هایی که به دنبال ارائه محصولات تجاری یا غذایی با هدف جذب مشتریان بیشتر هستند.
پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.