قطعات یدکی خودرو داخلی
قطعات یدکی خودرو داخلی

تامین قطعات یدکی خودرو در سال 1400

امروزه تامین قطعات یدکی خودرو با درجه کیفی بسیار بالا نقش قابل توجهی را در کاهش استهلاک خودرو و کاهش میزان مصرف سوخت ایفا می نماید.

امروزه تامین قطعات یدکی خودرو با درجه کیفی بسیار بالا نقش قابل توجهی را در کاهش استهلاک خودرو و کاهش میزان مصرف سوخت ایفا می نماید.

استفاده از خودروهای متفاوت در کشورهای گوناگون مانند کشور ایران، نیاز به تامین قطعات یدکی خودرو را در میان استفاده‌ کنندگان این قبیل محصولات بسیار چشم گیر کرده است.
در این میان مشکل عظیمی که گریبانگیر بسیاری از استفاده کنندگان و همچنین شرکت های تامین کننده قطعات خودرو می باشد؛ دسترسی به محصولات با کیفیت و ارزان قیمت می باشد.

تایر و لوازم داخلی خودرو
تایر و لوازم داخلی خودرو

روش های تامین قطعات یدکی خودرو داخلی

بازار تامین لوازم یدکی خودرو در سال‌های اخیر شاهد واردات محصولات بسیار بی کیفیت بوده است که برای خودروهای داخلی و خارجی امکان بروز آسیب را فراهم می نماید.
در این میان شرکت‌های هستند که در زمینه تامین قطعات با درجه کیفی بسیار بالا فعالیت می‌کنند، شرکت ها محصولات خود را از طریق اصلی ترین پخش کننده آن در سایر کشورها تامین می‌کند و همچنین برخی از این تامین کنندگان دارای واحدهای تولیدی هستند که امکان تولید و ارائه بهترین نوع قطعات یدکی خودرو را فراهم می کند.

در زمینه معایب استفاده از کالای بی کیفیت خودرو می توان به مواردی مانند امکان ایجاد آسیب برای قسمت های برقی خودرو، قسمتهای مکانیکی، موتور و موارد دیگری از این دست اشاره نمود.
به همین واسطه شرکت‌ هایی که در زمینه خرید و توزیع این محصولات فعالیت می کند باید دقت کافی را در خرید بهترین نوع این محصولات از عرضه کنندگان آن به خرج بدهند.
از جمله روش هایی که جهت تأمین قطعات یدکی خودرو داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد؛ خرید و عرضه این محصولات از طریق شرکت های اصلی تولید کننده در کشور هایی هست که صاحب برند خودروی استفاده شده میباشند.

تامین قطعات مورد نیاز خودرو
تامین قطعات مورد نیاز خودرو

روند واردات تجهیزات و لوازم یدکی خودرو

واردات قطعات یدکی خودرو دارای روند بسیار پیچیده ای نمی باشد، در این روند بسیار ساده، تجار محصولات مورد نیاز خود را وابسته به مارک و برند عرضه شده در بازار از شرکت‌ هایی که در زمینه تأمین قطعات فعالیت می کنند خریداری می نمایند.
بعد از خرید محصول نوبت به ترخیص آن از طریق مرزهای زمینی و هوایی می رسد، در این مرحله نیز ترخیص کاران ای که دارای تجربه مناسب در زمینه انجام امورات مربوط به واردات انواع قطعات یدکی خودرو هستند نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند.
باید گفت در صورتیکه ترخیص کار دارای مهارت کافی نباشد امکان پرداخت بهای بیشتر برای سفارش دهنده کالا جهت ترخیص آن وجود دارد.

 

همچنین بخوانید:

واردات قطعات لباسشویی ال جی، سامسونگ و سایر مارک های معتبر

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.