واردات چراغ کامیون بنز
واردات چراغ کامیون بنز

تجارت و واردات چراغ کامیون بنز در آسیا

با توجه به افزایش تقاضا در بازار قطعات یدکی، تجارت و واردات چراغ کامیون بنز در آسیا نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

با توجه به افزایش تقاضا در بازار قطعات یدکی، تجارت و واردات چراغ کامیون بنز در آسیا نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

با توجه به استفاده از انواع متفاوت کامیون به منظور انتقال انبار در معابر شهری و بین شهری، تجارت و واردات چراغ کامیون بنز در آسیا نیز افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. از این رو در ادامه با بررسی نکات مهم و تاثیرگذار در واردات این نوع از محصولات و مراحل ترخیص قطعات یدکی خودروهای سنگین و سبک همراه شما هستیم.

نکات مهم در واردات چراغ کامیون بنز

محصولات مختلفی مانند چراغ خطر عقب انواع کامیون بنز و محصولات مشابه آن را می‌توان به عنوان یکی از محصولات پرطرفدار در بازارهای داخلی به شمار آورد. همچنین واردکنندگان گونه های دیگری از چراغ خودروهای سنگین مانند چراغ راهنما و چراغ جلو را نیز از طریق خرید خارجی در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

از جمله اصلی ترین نکات مهم در واردات چراغ کامیون بنز و محصولات مشابه آن از کشورهای دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • منبع مناسب برای خرید محصول: یکی از مواردی که باید وارد کنندگان به آن توجه ویژه داشته باشند. کشف منبع مناسب برای خرید کالا در خارج از کشور است.
  از همین رو برخی از کشورها مانند کشور ترکیه و مواردی مانند آن را می‌توان به عنوان اصلی ترین توزیع کنندگان قطعات یدکی در سراسر جهان به شمار آورد.
  البته بیشترین حجم محصولات ارائه شده توسط نمایندگی شرکت ها در نمایشگاه های بین‌المللی مانند نمایشگاه بین‌المللی شهر استانبول صورت می پذیرد.
 • انجام دقیق مراحل ترخیص: باید توجه داشته باشید که شرکت های وارد کننده معمولاً به منظور دستیابی به محصول خود اقدام به استفاده از خدمات شرکت های بازرگانی در داخل کشور می کنند. این شرکت ها به واسطه توانایی منحصر به فرد خود در زمینه ی انجام امورات مربوط به ترخیص کالا میتوانند مراحل ورود کالا از گمرک به داخل کشور را با سرعت و دقت قابل توجهی همراه سازند.

مراحل ترخیص قطعات یدکی

واردات چراغ کامیون بنز
واردات چراغ کامیون بنز

واردات چراغ کامیون بنز و محصولات مشابه ها نیازمند انجام مراحل ترخیص قطعات یدکی به صورت دقیق و با جزئیات کامل میباشد. از این رو باید گفت مراحل ترخیص انواع قطعات یدکی مطابق با موارد گوناگون مانند مراحل زیر صورت می پذیرد.

 1. دریافت پرفرما و پکینگ لیست
 2. اخذ مجوز ثبت سفارش بازرگانی
 3. بیمه کردن کالا هماهنگی جهت بازرسی در مبداء و مقصد
 4. تشکیل پرونده جهت تخصیص ارز و حواله بانکی
 5. ارتباط با شرکت حمل و نقل بین المللی
 6. دریافت اسناد حمل از شرکت های حمل و نقل بین المللی
 7. تکمیل اسناد و تشکیل پرونده
 8. تنظیم پیش نویس دور اظهاری
 9. بررسی و تایید توسط کارشناس فنی گمرکی و بازرگانی
 10. دور اظهاری واردات چراغ کامیون بنز

البته باید یادآور شد که برخی از مراحل می‌تواند دارای زیر شاخه های متعدد دیگری نیز باشد. که وابسته به نوع جنس متغیر است.

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.