رضا مصطفایی
واردات بلبرینگ و

واردات بلبرینگ و رولبرینگ از کشور هایی مانند آلمان،چین،اسپانیا و ترکیه

استفاده از انواع بیرینگ ها در بخش های تولیدی و صنعتی مختلف مثل صنایع کشاورزی، خودرو سازی، راه سازی و در مجموع در هر ابزاری که نیاز به گردش قطعه ای احساس می شود رایج است. در بخش های مختلف صنعتی و در قطعات مکانیکی گوناگون بسته به کاربری مشخص هر دستگاه یکی از انواع بلبرینگ، رولبرینگ و یاتاقان در آن جا حضور دارند. با وجود حضور فعال تولیدکنندگان داخلی در زمینه ساخت انواع بیرینگ ها، همچنان بخش عمده ای از نیاز بازار را واردات عمده این محصول از کشورهای صنعتی تامین می نماید. واردات بلبرینگ در سال نود و هفت حجمی بالغ بر هشت هزار تن را به خود اختصاص داد که از مبداء کشورهای آلمان، اسپانیا، ترکیه، چین و امارات متحده عربی به کشورمان وارد شدند.

شناخت برندهای معتبر برای واردات موفق بلبرینگ

واردات بلبرینگ2

یکی از اقدامات موثر و تاثیرگذار بر روند موفقیت واردات، شناخت برندهای معتبر است. این کار نه تنها به شما کمک می کند، بهترین محصول را انتخاب کنید، بلکه در مسیر تشخیص تولید و عرضه کنندگان خوشنام هم مفید به فایده ظاهر می شود. هرچه برندهای معتبرتری در سبد فروش یک سازمان موجود باشند، عیار عملکرد و تخصص آن ها بالاتر بوده و همکاری با آن ها مطلوب تر است. در این قسمت چند برند معتبر بلبرینگ را معرفی می کنیم:

 • بلبرینگ به مارک NTN
 • بلبرینگ به مارک SNR
 • بلبرینگ به مارک SKF
 • بلبرینگ به مارک NSK
 • بلبرینگ به مارک ناچی
 • بلبرینگ به مارک کویو

یک نکته مهم درباره واردات بلبرینگ خودرو

درباره واردات بلبرینگ خودرو به یک نکته فوق العاده حساس باشید و آن، لزوم توجه به شناخت نوع، مدل و برندهای مختلف، همچنین عدم وجود تولید کافی در داخل کشور نسبت به تقاضای موجود برای مدل انتخابی است. از آن جا که شمار عرضه و تولیدکنندگان بلبرینگ در سطح بین المللی عملا بی شمار است و هر مدل، ویژگی های مخصوص به خود را دارد، بروز اشتباه در انتخاب مدلی خاص می تواند معادلات شما را به کل برهم زند. به این شکل که کالایی را با فرض قابلیتی خاص وارد می کنید اما در زمان برخورد با آن متوجه می شوید ویژگی هایی که در ذهن داشته اید را عرضه نمی کند.

تعرفه واردات بلبرینگ و رولبرینگ

 

واردات بلبرینگ
واردات بلبرینگ

بر اساس قوانین فعلی و بر طبق مصوبه مجلس واردات هرگونه کالا به داخل کشور مشمول چهار درصد حقوق گمرکی خواهد بود و علاوه بر آن دولت نیز مجاز خواهد بود بسته به نوع کالا و ضرورت واردات آن به کشور نرخی تحت عنوان سود بازرگانی در کنار چهار درصد نرخ پایه از وارد کننده دریافت نماید که مجموع نرخ پایه و سود بازرگانی عوارض گمرکی کالای مربوطه را تشکیل می دهند. در مورد تعرفه واردات بلبرینگ که با کد تعرفه هشت رقمی (84821000) که به hs code نیز معروف است شناخته می شود در سال های اخیر نرخ تعرفه گمرکی ده درصد و در کنار نه درصد مالیات بر ارزش افزوده را داشته است. به این معنی که دولت در کنار تعرفه چهار درصدی پایه، شش درصد سود بازرگانی نیز برای واردات بلبرینگ در نظر گرفته است و این حقوق ورودی به همراه نه درصد مالیات بر ارزش افزوده از واردکنندگان دریافت شده است. برخی کد تعرفه های متداول در زمینه بلبرینگ به شرح زیر می باشند.

 • کد تعرفه وارداتی بلبرینگ (84821000)
 • کد تعرفه وارداتی رولبرینگ مخروطی (84822000)
 • کد تعرفه وارداتی رولبرینگ کروی (84823000)
 • کد تعرفه وارداتی رولبرینگ سوزنی (84824000)
 • کد تعرفه وارداتی سایر رولبرینگ (84825000)

   

تعرفه های ذکر شده بر اساس نوع محصول و رسته تولیدی آن تعیین و انتخاب می شوند. اعداد تشکیل دهنده معرف خانواده کالا و زیر گروهی آن است. دو رقم 84 نشان دهنده ردیف خانواده ماشین آلات مکانیکی بوده و با اضافه شدن دو رقم 82 و ساخت کد 8482 زیر گروه گلوله های فولادی کالیبر شده و صیقلی را نشان می دهد.

 

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.