واردات مرکب چاپ
واردات مرکب چاپ

تامین مرکب چاپ از کشورهای پیشرفته برای صنعت چاپ در ایران

تاجران و فعالان صنعتی در این ضمینه نیاز است برای واردات مرکب چاپ مورد نیاز خود و بازار کشور، اطلاعات کافی را نسبت به محصول خود کسب کنند

تاجران و فعالان صنعتی در این ضمینه نیاز است برای واردات مرکب چاپ مورد نیاز خود و بازار کشور، اطلاعات کافی را نسبت به محصول خود کسب کنند

مرکب چاپ یکی از اصلی ترین و مهمترین مواد اولیه ای می باشد، که در چاپخانه ها باید به شکل صحیح مورد استفاده قرار بگیرد.
دستگاه های چاپ و روش چاپ از شما جمله مهمترین نکاتی است که باید شما زمان خرید انواع مرکب چاپ به آنها دقت داشته باشید.هر یک از انواع مرکب ها دارای ویژگی ها و مزیت های متنوعی می باشند، که روی دستگاه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و با استفاده از آنها چاپ ویژه ای دریافت می کنید.
تاجران و فعالان صنعتی در این ضمینه نیاز است برای تامین مرکب چاپ مورد نیاز خود و بازار کشور، اطلاعات کافی را نسبت به محصول خود کسب کنند تا بتواند خریدی آسان و قابل صرفه انجام دهند.

 

انواع مرکب چاپ

انواع مرکب چاپ
انواع مرکب چاپ
 1. مرکب های چاپ برجسته به وسیله نوردهای صلایه پخش می شوند و سپس به وسیله نورد لاستیکی به کلیشه ها منتقل خواهند شد.
 2. مرکب های لترپرس به شکل خمیر هستند و بیشتر آنها شامل رنگدانه ها و ذرات خشک می باشد. همچنین شما باید به خوبی بدانید که این مرکب ها ممکن است شامل رزین ها و ترکیبات گوناگونی باشند. از این طریق قادر خواهید بود مقاومت در تغییر شکل دهی و ساییدگی را به آنها اضافه کنید.
 3. مرکب های لیتوگرافیک برای چاپ کردن از روی سطوحی که صاف می باشد فرموله می شوند و از روی لوحه هایی که چاپی هستند و گود هم ندارند مورد استفاده قرار می گیرند.

روش های تامین مرکب چاپ

روش های تامین این محصول برای صنعت چاپ به دو صورت ممکن میباشد:

 1. در روش اول می توانیم این محصول را در کشور خود با کیفیتی بالا تولید کنیم. و برای تامین نیاز بازار عرضه نماییم.
  در این روش نیز می توانیم از تولید داخلی نیز حمایت کنیم.
 2. در روش دوم بعضی از تاجران و صنعتگران این صنعت محصول مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کند.
  در روش واردات به دلیل اینکه تنوع انواع محصول و کیفیت نسبتا بالایی که از  رقیب های ایرانی دارد، باعث می شود این روش بیشتر برای تاجران و صنعتگران قابل قبول تر باشد.

واردات مرکب چاپ

واردات مرکب چاپ یکی از روش هایی برای تامین این محصول می باشد. گاهی کارخانه داران و تولید کنندگان این محصول مواد اولیه خود را برای تهیه و تولید این محصول از شرکت ها و کارخانجات های خارجی به عنوان وارد ایران می‌کند. تاجرانی که قصد انجام این روش را برای تامین این محصول به بازار انتخاب می کنند لازم است نکاتی را بدانند.

تعرفه گمرکی مرکب چاپ

تعرفه واردات مرکب چاپ
تعرفه گمرکی مرکب چاپ

تعرفه یا کد کالا برای واردات هر کالایی از گمرک ملزم می باشد. زیرا گمرک کالای شما را با تعرفه ای که انتخاب کردید می شناسند .تعرفه انتخابی از  روی جنس، نوع و کاربرد کالا انتخاب می‌شود.
تاجران و ترخیص کاران در نظر بگیرند که اگر در انتخاب تعرفه اشتباهی صورت پذیرفت گمرک با توجه به قوانین و مقررات خود می تواند کالا را قاچاق نموده و علت آنرا کم اظهاری و یا دیگر اظهاری بنامد.

 • کد تعرفه  برای ترخیص مرکب چاپ یا تحریر ذیل ردیف ۳۲۱۵ می باشد.
 • کد تعرفه  مرکب چاپ مشکی ۳۲۱۵۱۱۰۰ و ماخذ ۱۰ درصد
 • کد تعرفه مرکب چاپ رنگی ۳۲۱۵۱۹۰۰ و ماخذ ۱۰ درصد می باشد.
 • کد تعرفه برای ترخیص جوهر خودکار ذیل ردیف ۳۲۱۵۹۰۱۰ می باشد.
 • کد تعرفه  برای ترخیص جوهر روان نویس ذیل ردیف ۹۶۰۸۱۰۲۰می باشد.

 

همچنین بخوانید:

واردات نخ و الیاف با کیفیت از کشور ترکیه و ترکمنستان
چگونه یک تاجر موفق باشیم؟ و کسب کار قدرتمندی را بنا کنیم
ترخیص کالا چیست؟ و ترخیص کار به چه به چه کسانی می گویند؟
پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.