واردات باطری موتور سیکلت
واردات باطری موتور سیکلت

واردات باطری موتور سیکلت از کشور ترکیه

واردات باطری موتور سیکلت از کشور ترکیه از شهر های تجاری بزرگ مانند شهر استانبول همواره موردتوجه تجاری ایران بوده است.

واردات باطری موتور سیکلت از کشور ترکیه از شهر های تجاری بزرگ مانند شهر استانبول همواره موردتوجه تجاری ایران بوده است.

واردات باطری موتور سیکلت از کشور ترکیه به دلیل حضور و فعالیت بسیاری از شرکت‌های خارجی در شهر های تجاری بزرگ مانند شهر استانبول همواره موردتوجه تجاری ایران بوده است. از این رو امروزه نیز بسیاری از شرکتهای وارد کننده انواع قطعات مربوط به خودروها و موتورسیکلت ها، محصول مورد نیاز خود را از طریق نمایشگاه های بین المللی و نمایندگی های پخش محصولات خارجی در این کشور تامین می کنند.

حجم واردات باطری موتور سیکلت استارتی چقدر است؟

همانطور که گفته شد میزان واردات باطری موتور سیکلت استارتی و ساده از طریق سایر کشورها در حال افزایش است. از این رو بسیاری از فعالین تجاری به دنبال آن هستند که بتوانند محصول مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تر از طریق شرکت های توزیع کننده خارجی تامین کنند.

البته باید یادآور شد که حجم واردات باطری موتور سیکلت استارتی و سایر محصولات هم نظیر آن ارتباط مستقیم با تقاضای ارائه شده در داخل کشور دارد. بنابراین انجام نیازسنجی های بازار مصرف می تواند به عنوان یکی از تعیین کننده های اصلی میزان واردات هر محصول شناخته شود.

همچنین بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده و شرکت‌های دست‌اندرکار تعمیر محصولات گوناگون نیز نیازمند دستیابی به مقدار بیشتری از این محصولات برای تامین نیاز خود هستند. بنابراین تجار ایرانی می توانند با عقد قرارداد های سالانه یا فصلی نسبت به تامین محصول مورد نیاز چنین شرکت هایی نیز اقدام کنند.

نکته دیگری که از دیده شرکت های وارد کننده مورد توجه قرار می گیرد. صادرات محصولات وارد شده به سایر کشورها مانند کشورهای افغانستان و پاکستان است. گفتنی است: بازار ایران همواره به عنوان یکی از تامین کنندگان کالا برای سایر کشورها محسوب شده و امکان تغییر نیاز و آنها را به وجود می آورد.

روش های ترخیص آسان قطعات یدکی موتور سیکلت

واردات باطری موتور سیکلت
واردات باطری موتور سیکلت

همانطور که اشاره کردیم حجم واردات قطعات یدکی خودرو و موتورسیکلت دارای افزایش قابل توجهی نسبت به سالهای گذشته است. از این رو بسیاری از شرکت ها و تجار وارد کننده کالا به دنبال روش های ترخیص آسان به منظور واردات باتری موتورسیکلت و محصولات مشابه آن هستند.

شرکت های بازرگانی فعال در گمرکات گوناگون مانند گمرک بازرگان را می‌توان به عنوان یکی از اصلی ترین پیمانکاران انجام دهنده مراحل ترخیص به شمار آورد. از این رو واردکنندگان و تجار می توانند به واسطه برون سپاری ترخیص محصولات وارداتی خود به یک شرکت معتبر، اطمینان مناسبی را جهت واردات زودهنگام و ارزان قیمت هر کدام از محصولات یدکی مانند واردات باطری موتور سیکلت به دست آورند.

یکی دیگر از روش های تشخیص آسان و قطعات یدکی موتور سیکلت انجام امورات گمرکی توسط شرکت وارد کننده می باشد. البته این روش به دلیل دارا بودن پروسه دشوار و مدت زمان طولانی تر نسبت به سایر روش‌های ترخیص مورد استقبال بسیاری از شرکت ها قرار نمی گیرد.

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.