واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه
واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه چگونه است؟

واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه چگونه است؟

واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه به عنوان یکی از روش های آسان و در دسترس ایرانیان محسوب می‌شود که امکان دسترسی به بهترین محصولات فراهم می آورد.

واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه به عنوان یکی از روش های آسان و در دسترس ایرانیان محسوب می‌شود که امکان دسترسی به بهترین محصولات فراهم می آورد.

انواع متفاوت تجهیزات پزشکی از جمله متنوع ترین محصولاتی هستند که همواره به واسطه تولید در داخل کشور و واردات است سایر مناطق دیگر جهان تامین می‌ شوند. واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه به عنوان یکی از روش های آسان و در دسترس ایرانیان محسوب می‌شود که امکان دسترسی به بهترین محصولات مورد نیاز در داخل کشور از طریق بازار کشورهای اروپایی و کشور ترکیه فراهم می آورد.

تفاوت تجهیزات پزشکی ساخت ترکیه و سایر کشور ها

شرکت‌ها و فعالین اقتصادی که در مسیر واردات انواع محصولات پزشکی فعالیت می کنند، بر این موضوع آگاه هستند که لوازم پزشکی موجود در سطح کشور ترکیه بر دسته اصلی تقسیم بندی می شود. از این رو در ادامه به بررسی هر کدام از محصولات به صورت دقیق تر می پردازیم.

  • تجهیزات پزشکی ساخت ترکیه: برخی از انواع تجهیزات وارداتی پزشکی از ترکیه، ساخت کشور ترکیه هستند و به واسطه استفاده از تکنولوژی های موجود در این کشور در کمپانی های بزرگ و کوچک آماده‌ سازی و در اختیار مصرف کنندگان بین المللی قرار می‌ گیرند.
    این محصولات معمولاً دارای لایسنس بین المللی بوده و تحت نظارت بسیاری از ارگان های مختلف بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی تولید می شود.
  • محصولات خارجی: گونه دیگری از تجهیزات پزشکی وجود دارند که از طریق خاک ترکیه وارد کشور ایران می‌شوند، محصولات ساخت کشور ترکیه نیستند اما به واسطه وجود نمایندگی مستقیم در خاک ترکیه و به خصوص در شهر استانبول توانسته اند محصولات خود را در اختیار مصرف‌ کنندگان آسیایی نیز قرار دهند.
    بنابراین می توان گفت بسیاری از کشورهای خارجی و شرکت‌ های واقع شده در آنها با ایجاد نمایندگی در خاک ترکیه تلاش می‌ کنند تا بازار مصرف در کشورهای آسیایی را نیز در اختیار داشته باشند.

آسانترین روش های ترخیص کالاهای پزشکی

واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه
واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه چگونه است؟

موضوع دیگری که معمولاً برای شرکت های فعال در زمینه واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، روش ترخیص آسان این کالاها از گمرکات گوناگون است.

توجه داشته باشید که ترخیص برخی از کالاهای بهداشتی و پزشکی با تاخیر زمانی می‌تواند به کار کردن مناسب با آنها لطمه زده و امکان استفاده از آن در ساختار بهداشتی و امور درمانی کشور مقابل را مختل کند. بنابراین ترخیص انواع متفاوت کالای بهداشتی مانند واردات تجهیزات پزشکی از ترکیه باید در کمترین زمان ممکن صورت گرفته و امکان دستیابی به کالا ها را برای مصرف کنندگان به بهترین شرایط ممکن فراهم بیاورد.

بنابراین هماهنگی با شرکت های تخصصی در زمینه ترخیص کالا و مجموعه هایی که خدمات بازرگانی کالا را برعهده دارند می تواند زمینه های ترخیص آسان آنها را پدید بیاورد.

پویا محمدی
سلام پویا هستم در زمینه امورات گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا فعالیت می‌کنم. سعی میکنم با مقالات جدید در زمینه تجارت به شما کمک کنم.